Cars Details
Bentley Flying Spur W12 (A)
| Performance | |
| Engine Capacity: | 5998 cc Turbocharged |
| Engine Layout: | 12 |
| Max Power: | 616 Bhp / 6000 rpm |
| Max Torque: | 800 Nm / 2000 rpm |
| 0-100 km/h: | 4.6 secs |
| Top Speed: | 320 km/h |
| Dimensions | |
| Kerb Weight: | 2475 kg |
| Length: | 5299 mm |
| Height: | 1488 mm |
| Width: | 2207 mm |
| Seating Capacity: | 5 |
| Boot Capacity: | N.A |
| Fuel Consumption | |
| Extra Urban: | 9.9 litre/100km (10.1km/litre) |
| Urban: | 22.1 litre/100km (4.5km/litre) |
| Combined: | 14.4 litre/100km (6.9km/litre) |
| Driver's Fuel Consumption | |
| Best: | Not yet available |
| Worse: | Not yet available |
| Average: | Not yet available |
Loading...