Cars Details
Bentley Bentayga EWB Azure
| Engine | |
| Engine: | V8 |
| Engine Displacement: | 3996 CC |
| Transmission: | Automatic |
| Max Power: | 542 Bhp |
| Max Torque: | 770 Nm |
| 0-100 km/h: | 4.6 secs |
| Top Speed: | 290 km/h |
| Dimensions | |
| Length: | 5305 mm |
| Height: | 1739 mm |
| Width: | 2222 mm |
| Wheel Base: | 3175 mm |
| Seating Capacity: | 4 |
Loading...