Cars Details
Bentley Continental GT Mulliner
| Engine | |
| Engine: | 6.0L Gasoline Engine, 12 Cylinder 48 Valve DOHC |
| Engine Displacement: | 5950 CC |
| Transmission: | 8-Speed Automatic CC |
| Max Power: | 626 Bhp |
| Max Torque: | 900 Nm |
| 0-100 km/h: | 3.7 secs |
| Top Speed: | 333 km/h |
| Dimensions | |
| Length: | 4850 mm |
| Height: | 1405 mm |
| Width: | 1966 mm |
| Wheel Base: | 2851 mm |
| Seating Capacity: | 4 |
Loading...