Cars Details
Bentley Mulsanne Speed (A)
| Performance | |
| Engine Capacity: | 6752 cc Turbocharged |
| Engine Layout: | V 8 |
| Max Power: | 530 Bhp / 4200 rpm |
| Max Torque: | 1100 Nm / 1750 rpm |
| 0-100 km/h: | 4.9 secs |
| Top Speed: | 305 km/h |
| Dimensions | |
| Kerb Weight: | 2685 kg |
| Length: | 5575 mm |
| Height: | 1521 mm |
| Width: | 2208 mm |
| Seating Capacity: | 5 |
| Boot Capacity: | 443 litres |
| Fuel Consumption | |
| Extra Urban: | 9.9 litre/100km (10.1km/litre) |
| Urban: | 22.8 litre/100km (4.4km/litre) |
| Combined: | 14.6 litre/100km (6.8km/litre) |
| Driver's Fuel Consumption | |
| Best: | Not yet available |
| Worse: | Not yet available |
| Average: | Not yet available |
Loading...